Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Daha önce Hakan’ın blogunda da tartıştığımız ve çeşitli diğer kaynaklarda da belirtildiği üzere, uzun süredir beklenen PageRank güncellemesi sonunda gerçekleşiyor.

Dünyanın çeşitli yerlerinde veri merkezleri olan Google, bu tür güncellemeler yaparken tüm veri merkezlerini aynı anda güncelleyemiyor. Dolayısı ile de güncelleme sırasında bu veri merkezlerinin birinde elde edilen sonuç diğerlerinden farklı olabiliyor. Hatırlarsanız, SeoChat’in Future PageRank aracını daha önce de önermiştim. Bu araç Google’ın 18 veri merkezinde birden sorgulama yaparak bu tür güncellemeler sırasında size gelecekteki PageRank değeriniz hakkında bilgi veriyor. İsterseniz aşağıdaki kutuya blog adresinizi girerek aracı deneyebilirsiniz.

Future PageRank Tool © SEO Chat™

Yararlanabileceğiniz bir diğer araç da, Hakan’ın önerdiği, iWebTool’un Pagerank Prediction aracı. Acemi Blogcu için SeoChat gelecek PR değeri olarak 4 gösterirken iWebTool ise 5 gösteriyor. Umarım iWebTool doğrudur :)

Eğer PageRank hakkınızda bilginiz yoksa buraya bakmanızı tavsiye ederim, arama motorlarındaki durmunuzu nasıl geliştireceğiniz konusunda da buradan yardım alabilirsiniz.

“Beklenen PageRank güncellemesi sonunda gerçekleşiyor” başlıklı yazıya 13 yorum yapılmış

 1. hakan demiş ki:
  19 February 2006, 11:51 pm

  abi bekliyoruz bakalım kaç gelecek. SEO 4 diyor , iwebtool 5 diyor. Bakalım hangisi doğru çıkacak :D Toolbar üstünden baktım henüz birşey yok. Ama google dizinlerine baktım orası güncellenmiş. Daha geçen gün boştu.

  Google Dizin > World > Türkçe > Bilgisayar > İnternet > Web Günlükleri

  adresinde “hakan demiray” dolu. fakat deneme olarak ” Portakal Ağacı” baktım. İkimizde 4 görünüyoruz. Fakat “Portakal Ağacı” googletoolbar üstünde 5 görünüyor :D
  Neyse 1-2 gün daha bekleyelim kesinleşir sanırım.

 2. ali demiş ki:
  20 February 2006, 12:13 am

  En az 1-2 gün süreceği kesin :) Benim geçen sefer SeoChat’den aldığım sonuç tutmuştu, ama açıkcası o zaman diğer araçları kontrol etmemiştim.

  Bu arada sayende Google dizinleri altında yer almadığımı farkettim, herhalde bu dizinleri oluşturuken DMOZ indeksini kullanıyorlar, onun için ben yokum. Acemi Blogcu için daha yazmaya başladığım ilk günlerde başvuru yaptığım halde DMOZ’un beni indekslemesini sağlamayı bir türlü başaramadım, umarım bir gün o da olacak :)

 3. hakan demiş ki:
  20 February 2006, 8:56 am

  dostum SEO nunki doğru çıktı. ikimizde 4 olduk :D Googletoolbarda gösteriyor artık :)

 4. admin demiş ki:
  20 February 2006, 11:33 am

  Bu Dmoz un işi hiç belli olmuyor bazen hemen ekliyorlar bazen 5-6 ay sonra
  benim sitede 3 oldu

 5. Seyhan demiş ki:
  23 February 2006, 4:52 am

  Benim Firefox’ta mı yoksa toolbar’da mı bir sorun var bilmiyorum ama bir sayfa için gördüğüm değerler devamlı değişiyor,4ken 0 oluyor vs. Hatta şuanda Acemi Blogcu da 0 olarak gözüküyor. Kafam karıştı :?

 6. ali demiş ki:
  23 February 2006, 11:13 am

  PageRank güncellemeleri sırasında bunlar gayet doğal şeyler merak etmeyin, en geç bir iki gün içinde (Google tüm veri merkezlerini güncellemeyi tamamladığında) değerler sabitlenecektir.

 7. KÜRŞAT demiş ki:
  21 October 2006, 4:48 am

  hocam şimdi pr degerleri verildi herkese digeri ne zaman.
  yanii google hangi aralıklarla belirliyor bunu.

 8. ali demiş ki:
  21 October 2006, 9:27 am

  Google tarafından bu güncelemelerin ne sıklıkla veya ne zaman yapılacağı açıklanmıyor. Fakat, her ne kadar son güncelleme bir öncekinden 7 ay sonra gerçekleşmiş olsa da, güncellemelerin 4-6 ay gibi aralıklarla yapıldığını daha önceki tecrübelerimizden biliyoruz.

 9. Hergele demiş ki:
  8 March 2007, 12:04 am

  http://www.iwebtool.com un verileri bi çok siteden daha doğrudur. PageRank günncelemesinin 3 ayda bir yapıldığı söyleniyor ama bu süre çok daha uzun. Gün geçtikçede uzuyor.

 10. Eren demiş ki:
  24 July 2007, 6:57 pm

  bizde bekliyoruz bakalım ayın 21 iydi sizde bakalım nolcak

 11. Mahmut demiş ki:
  8 April 2008, 1:40 am

  yeni guncelleme tarihi hakkında bilginiz var mıydı acaba?

 12. Emir demiş ki:
  3 July 2008, 2:32 pm

  @Mahmut
  2008 yılının dördüncü pagerank güncellemesi Pagerank Güncellemesi Tarihi Belli Oldu! adresinde dendiğine göre 26-27-28 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. ;)

 13. aysan demiş ki:
  11 February 2009, 12:49 pm

  2009 pagerank güncellenmesi ne zaman acaba

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>