Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Bir süredir Google’ın yeni bir PageRank düzenlemesine gideceğinden bahsedilip duruyordu (bkz. 1, 2). Herhalde bu gerçekleşti, çünkü biraz önce kontrol ettiğimde artık acemiblogcu.com’un bir PageRank değerinin (3) olduğunu gördüm, hatta artık Google bana yönlendirilmiş bağlantıları da gösteriyor. Sanırım bu güncelleme bana yaradı ve artık SandBox etkisinden de kurtuldum, mutluyum :)

Bence sizde durumunuzu bir kontrol edin. Eğer isterseniz aşağıdaki bağlantıdan blog’unuzun PageRank değerini öğrenebilirsiniz. Hatta bu değeri blog’unuz üzerinde gösterebileceğiniz bir ikon da bulabilirsiniz.

“PageRank güncellemesi yaradı :)” başlıklı yazıya 3 yorum yapılmış

 1. oky demiş ki:
  25 October 2005, 6:18 pm

  http://www.pagerank.net/pagerank-checker/
  bu adres ile verdiğiniz adresin sonuçları birbirini tutmuyor?

 2. ali demiş ki:
  25 October 2005, 9:21 pm

  Google’ın dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan bir çok data center’ı var ve normalde tüm data center’larda yapılan sorguların aynı olması gerekirken bazen (özellikle de böyle güncellemeler sırasında) farklılıklar olabiliyor. Bu iki servis arasındaki farklılıkta büyük ihtimalle sorgularını farklı data center’lar üzerinden yapıyor olmalarından dolayıdır.

  MyGooglePageRank.com’u en basit araç olması nedeni ile önermiştim. Ama isterseniz SeoChat.com’un, yazımda belirttiğim PageRank güncellemesinden önce yayınladığı, FuturePageRank aracını kullanabilirsiniz. SeoChat bu servisi okurlarının güncelleme sırasında ve sonrasında oluşabilecek PageRank değişimleri izleyebilmeleri için yayınlamıştı.

  Bu araç Google’ın kullandığı data center’ların 18’i üzerinde birden sorgu yapıyor. Daha sağlıklı sonuçlar elde edebilir ve farkları inceleyebilirsiniz.

 3. Mustafa cay demiş ki:
  15 December 2006, 10:47 am

  http://www.pageranknet.com adresini öneririm 30 farklı google serverinde tarama yapabiliyor.

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>