Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Technorati yeni bir servisi hizmete soktu; Technorati Favorites. Artık kayıtlı kullanıcılar beğendikleri blogların RSS’lerine Technorati üzerinden üye olarak takip edebiliyorlar, oluşturdukları bu liste içinde arama yapabiliyorlar ve isterlerse paylaşabiliyorlar. Yine isterseniz başka servislerdeki adreslerinizin listesini Technorati’ye aktarabiliyosunuz ve okurlarınızın sizi blogunuz üzerinde yer vereceğiniz ikonlar ile kaydedebilmelerini sağlayabiliyorsunuz;
Add this blog to my Technorati Favorites!

Belki de en başında yapması gerekeni şimdi yapıyor Technorati. Geç kalınmış bir uygulama olarak gördüğüm bu özellik, belki şimdiye kadar RSS izleme alışkanlığı olmayan kullanıcılar için bir başlangıç noktası olarak işe yarayabilir, ama hali hazırda bir RSS takip aracı kullananların ilgisini çekebileceğini sanmıyorum. NewsGator veya Bloglines gibi servisler Technorati’ye göre çok daha gelişmiş özellikler sunarken Technorati’nin sadece 50 adres kaydedebildiğiniz Favorites’inin pek şansı yok gibi görünüyor, en azından ben NewsGator’daki 85 adresi aktarama imkanım olmadığı sürece düşünmem :)

“Yeni bir RSS takip aracı; Technorati Favorites” başlıklı yazıya 4 yorum yapılmış

 1. Tahir demiş ki:
  23 February 2006, 2:57 am

  Bahsettiginiz uygulamayi ben kendi kisisel web sitemde uygulamaya calistim. Tavsiye ve goruslerinizi beklerim.

 2. ali demiş ki:
  23 February 2006, 5:47 pm

  Evet, sitenizden gelen trafik ile farketmiştim. Sanırım Netvibes benzeri bir çalışma yapmışsınız, fakat ben kaydolmaya çalışırken hata verdi. Bu yüzden detaylı inceleme şansım olmadı.

  Ama temiz ve anlaşılır bir tasarımızın olduğunu söyleyebilirim. Göremediğim için öneriyorum, bence bir de Türkçe versiyonunu yapmalısınız, eminim beğenilecektir.

  Hata kodu;
  Microsoft JET Database Engine error '80040e37'
  The Microsoft Jet database engine cannot find the input table or query 'bookamarks'. Make sure it exists and that its name is spelled correctly.
  /register.asp, line 129

 3. Tahir demiş ki:
  23 February 2006, 10:09 pm

  Kodlarin icinde ufak bir yazim hatasi oldugu icin hata vermis. Su anda sorunsuz calisiyor.

 4. Seyhan demiş ki:
  9 March 2006, 6:55 pm

  İnternet tarayıcılarının feed okuyucusu varken ne gerek var technorati’ye :)

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>