Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Blog yazmaya kendini kaptıran hemen herkes gibi benim de hayalim bir gün kendime ait tam bağımsız bir WordPress‘imin olması. Bunun için de “oyun alanı” sağlayacak bir ücretli sunucu şirketi şart. Son zamanlarda bu gibi servisler sürekli fiyat kırıyor. Bunlardan birisi de Dream Host.

WordPress.org‘un tavsiye ettiği sunucu şirketlerden birisi olan Dream Host sektördeki sekizinci yılına girmenin onuruna fiyatlarını düşürmüş ve sağladığı olanakları artırmış. Öyleki fiyatlar aylık 7.95$’a kadar düşerken web alanı kapasitesi 4800 MB’a (>4 GB) çıkarılmış. Üstelik bu fiyata 1 alan adı, 120 GB bant genişliği, 600 e-posta ve WordPress’in otomatik kurulumu da dahil! Daha bir çok özelliğe sahip paketlerini detaylı tablolarından inceleyebilirsiniz. Rüyalarımı önceden Blue Host süslerdi, şimdi durum değişti :) Umarım bir gün bu blog kendi tuzu ile kavrulacak kadar reklam geliri elde eder de ben de “rüya sunucuma” kavuşurum.

Not: Bu gönderide Dream Host‘a yönlendirilmiş bağlantılar veya blog üzerindeki banner’lar aracılığı ile paketlerden birisini alırsanız benim sunucu hayallerime de katkıda bulunmuş olacaksınız ;)

Güncelleme:

Artık DreamHost kullanıyorum ve firma ile ilgili inceleme yazıma buradan ulaşabilir ve DreamHost’dan bir yıllığına 20GB alan, 1TB bant genişiliği, sınırsız alan adı barındırma ve sınırsız MySQL gibi özellikler içeren bir paketi sadece 30 YTL’ye nasıl alabileceğinizi öğrenebilirsiniz ;)

“Host fiyatları giderek düşüyor” başlıklı yazıya 3 yorum yapılmış

 1. fatih bicer demiş ki:
  6 January 2007, 1:35 am

  ben bişeyi merak ettim iki yıllık aldıgımızda dreamhost’tan bize malıyetı ne oluyodu?
  yani sonucta ne alırsak alalım toplam indirim 97$ mı oluyo?
  yada iki yıllık alınca toplamda 60 ytl civarı bi maliyeti mi oluyo bize?
  kusura bakmayın ben pek anlamadım da :D

 2. ali demiş ki:
  6 January 2007, 1:56 am

  L1 planı almak istediğinizde eğer iki yıl için peşin ödemeyi tercih ederseniz size maliyeti 190$ oluyor. Eğer benim indirim kuponumu denerseniz 97$ kar ederek, 190-97=93$ dolar ödersiniz.

 3. fatih bicer demiş ki:
  6 January 2007, 2:09 am

  tesekkurler verdiğin bilgiler için

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>