Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Webstats4u faciasından sonra Statcounter‘a daha yeni geçmişken Google, yakın zamanda satın aldığı web analiz servisi Urchin tabanlı, yeni bir analiz servisi hizmete soktu; Google Analytics. Yeni servis sadece sayfa gösterimi ve ziyaretçi bilgisi gibi seçenekleri sunmakla kalmıyor size sayfa üzerindeki elamanları (reklamlar, dosyalar, fotoğraflar vs.) da izleyebilme şansı veriyor.

İnsanın kendisini Google’dan uzak tutabilmesi giderek imkansızlaşıyor sanki :)

“Google’dan web analiz servisi” başlıklı yazıya 6 yorum yapılmış

 1. ELOY demiş ki:
  14 November 2005, 1:16 pm

  delineate deniyorum ben bi yandan. ciddi anlamda güzel şeyler sunuyor. henüz beta ve bazı aksaklıklar mevcut ama görünen iyi olacağı yönünde.

 2. ali demiş ki:
  14 November 2005, 1:48 pm

  evet o servisi bende görmüştüm, ama sanırım, beta statüsünde olmalarından dolayı, yeni kullanıcı kabul etmiyorlardı ve bende Statcounter’a geçmiştim.

  Statcounter ücretsiz bir istatistik servisi olarak gayet tatminkar, hatta diğer alternatiflere göre bir çok avantajı da söz konusu. Ama böyle iken bile Urchin’in yerini tutamayacağını düşünüyorum. Sayfa elemanlarının takibi müthiş bir olay. Yayınladığınız bir dosyanın kaç kez indirildiği veya yerleştirdiğiniz fotoğrafların kaç kez görüntülendiği hakkında bilgi sahibi olabilmek gerçekten çok hoş. Böylece okurlarınızın daha çok nelerle ilgilendiğini net bir şekilde görebilirsiniz.

  Yine reklamların takip edilebilmesi de ciddi bir avantaj. Bazı reklam programlarının (özellikle ideefixe’inki gibi satış ortaklıklarının) detaylı takip seçenekleri sunmuyor olması bunların optimizasyonlarını zorlaştırıyor. Google’ın servisi ile bu tip sorunlara da çözüm oluşturulabilir.

  Kodu yerleştirdim, ama ilk sonuçların görüntülenebilmesi için 12 saat kadar bekelemek gerekiyormuş. Detaylar için sabretmek gerekecek :)

 3. ELOY demiş ki:
  15 November 2005, 9:18 am

  bir iki saat içinde sonuçları göreceğim.

 4. fyrari demiş ki:
  26 November 2005, 8:30 pm

  Sayenizde bende üye oldum..

  Bekleyip göreceğim.

 5. sağlıkiçin demiş ki:
  21 August 2007, 5:33 pm

  bende kayıt oldum fakat siteyi yeni kurduğum için iç açıcı bir analiz olmayacak simdilik:))

 6. Devrim Ekmekci demiş ki:
  4 September 2007, 10:05 pm

  Google Analytics i sevdiyseniz size Webtrends, Clicktracks, Netinsight’i da denemenizi öneririm. Bu ürünlerde çok boyutlu analizlerde yapabilirsiniz. Örneğin Adana’dan gelen kullanicilar hangi ürünlerinizle ilgilenmiş v.b.

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>