Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Eğer blog’unuz için bir alan adı arıyorsanız AJAX (Asynchronous JavaScript and XML) kullanılarak hazırlanmış bu site aracılığı ile daha düşündüğünüz alan adını yazarken kullanılıp kullanılmadığını görebilirsiniz. Şu an bu servis ile sadece .com ve .net alan adlarını kontrol edebiliyorsunuz.

Ayrıca alan adınızı alırken, benim gibi acemice davranmamanızı ve GoDaddy.com veya Bluerazor.com gibi servisleri kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü bu servisler en düşük fiyatları sundukları gibi bir çok ilave özelliği de (e-posta, maskelenmiş yönlendirme, kişisel bilgilerin gizlenmesi vs.) ücretsiz sağlıyorlar. Başka alternatiflere buradan ulaşabilirsiniz.

“Alan adı (domain) mı arıyorsunuz?” başlıklı yazıya 7 yorum yapılmış

 1. @L€M demiş ki:
  15 November 2005, 8:40 pm

  Bilgi için çok teşekkürler.
  Gerçekten harika bir site.
  Ama bir konuda kaygılıyım sence bu sitenin arka tarafında adminler search edilen kelimeleri logluyorlarmıdır.
  Çünkü bir keresinde benim başıma geldi. Bir domainin paşinde idim.
  Expire oldu. Pending de kaldı 30 günden falza hergün günde 6-7 kere bir siteden search ediyordum ve bir baktımki gece yarısı domain düşmüş ve bir çinli almış.
  Sonrada terbiyesizce bana mail attı.
  Bu domaini almak istiyorsan 500$ diye.
  Çıldırmamak işten değil dimi :(

  http://www.hosmuhabbet.com

 2. ali demiş ki:
  15 November 2005, 9:15 pm

  İlginç bir tecrübe yaşamışsınız gerçekten :) Servis çok yeni, onun için kesin birşey söyleyemem. Ama bana bu servis ile böyle bir olaslığın gerçekleşmesi mantıksız gibi geliyor, çünkü arama yapabilmek için üye olmak gerekmiyor. Dolayısı ile aramayı yapan kişiye e-posta ile ulaşabilmeleri biraz zor, belki aldıkları domain’i hazırlayacakları bir teklif sayfasına yönlendirerek ulaşmayı deneyebilirler.

  Bilemiyorum, her ne kadar mantıksız gelse de, sizin de tecrübe ettiğiniz üzere, olmayacak bir şey de değil :) Sanırım sizinki gibi bir durumda en doğru hareket, biraz daha fazla paraya kıyarak, backorder yapmak olurdu.

 3. pastaci demiş ki:
  19 November 2005, 1:35 am

  merhaba,
  ben birşey öğrenmek istiyorum. kendime bir alan adı aldım ve blogger’a bu alan adımı uyarlamak istiyorum. yani adresim “pastaci.blogspot.com” ben “pastaci.net” yapmak istiyorum..
  ayrıca hosting almam gerekiyormu..lütfen yardım..

 4. ali demiş ki:
  19 November 2005, 1:51 am

  Evet, size ftp erişimi sağlayan, bir hosting de almanız gerekiyor. Nasıl yapacağınız ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 5. Elroy demiş ki:
  8 March 2007, 11:31 am

  Bu işi, yani aninda domain adı aramayı yapan yerli bir site de mevcut. Tecrübe ettiğim kadarı ile hızlı çalışıyor. Diğerlerinden farklı olarak .com.tr kontrolü de yapıp anında söylüyor.
  http://verdomaini.com

 6. Oğuzhan demiş ki:
  14 May 2007, 10:15 pm

  Üstteki arkadaşın anlattığına benzer şey başıma registerfly’da geldi.. Gün içinde boşta olan domaini çeşitli sebeplerle 4-5 defa aratınca bi yerden sorna avaliable listesinden silindi. Whois kontrolü yapınca boşta olduğunu fark ettim :)

 7. sağlıkiçin demiş ki:
  21 August 2007, 5:55 pm

  servis cok guzelmiş.Ajax sorgulama super olmuş.

  @pastacı
  ben ihs.com.tr yi tercih ettim domain alımında gerçekten ucuz fiyat ve kaliteli servis.Kısacası memnunum.Host için ise kebirhost.net gerçekten cok ucuz ve bir çok özellik barındırıyor.Bunlara da bakmanızda fayda var.

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>