Twitter'da takip et
Ana Sayfa

WordPress’in ücretsiz blog servisi wordpress.com gizli blog oluşturma ve kişiye özel CSS düzenleyebilme özelliklerini duyurdu. Artık wordpress.com kullanıcıları gizlilik söz konusu olduğunda yalnızca bloglarının arama motorlarınca listelenmelerini engelleyebilmekle sınırlı değiller, isterlerse bloglarına sadece belirli wordpress.com kullanıcılarının erişebilmesini sağlayabiliyorlar.

Kişiye özel CSS düzenleyebilme özelliği ise yıllık 15$ ile ücretlendirliyor. Bu ücreti ödediğinizde kendi CSS nizi düzenleyip wordpress.com’da kullanabiliyorsunuz, fakat bu servisin her yıl yenilenmesi (tekrar ücretlendirilmesi) gerekiyor.

WordPress.com Kişisel CSS

Gizlilik özelliklerinin artırılarak oldukça iyi bir düzeye getirilmiş olması olumlu bir gelişme olsa da, bana ücretli kişisel CSS ekleyebilme pek mantıklı bir seçenek gibi gelmiyor. Diğer ücretsiz blog servislerinin hemen hepsinde tema düzenleme özelliği halihazırda var ve üstelik ücretsiz olan bu özellik ile blogunuzu görsel açıdan kişiselleştirmek istediğinizde sadece CSS düzenlemesi ile de sınırlı değisiniz, wordpress.com’un aksine HTML koduna da müdahele edebiliyorsunuz.

WordPress geliştiricilerinin ilginç bir pazarlama taktiği içerisinde oldukları kesin :)

“WordPress.com’dan yenilikler” başlıklı yazıya 3 yorum yapılmış

  1. Adem demiş ki:
    7 November 2006, 12:25 am

    Ben WordPress’le tanışalı henüz bir ay oldu. Bir aydan beri de hummalı bir şekilde web sitem için tema tasarlamakla meşgudüm. Yani CSS dosyasını sıfırdan ben oluşturdum. Şimdi bunu kullanmama nasıl bir engel var anlamadım. Bu konuyu biraz açar mısınız..? İlla hazır themalardan kullanmak zorunda mıyım?

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>