Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Mynet AdKlik-AdPartnerBelki sizler daha önce farketmiş olabilirsiniz, fakat benim dikkatimi bugün beyazperde.com‘da gözüme çarpan reklam birimleri ile çekti; Mynet yeni bir reklam programı başlatmış! Yeni program, Google AdWordsAdSense ikilisindeki mantıkla, AdKlik-AdPartner ikilisinden oluşuyor. Programın reklamverenler için düzenlenen arayüzüne AdKlik üzerinden, yayıncılar için düzenlenen arayüzüne ise AdPartner üzerinden erişilebiliyor.

Anladığım kadarı ile yeni reklam programı programı, yine Google’ın pazar lideri ikilisine benzer şekilde, reklamverenlerin açık artırma ile elde ettikleri anahtar kelimelere dayanan gösterimlerden yayıncıların CPC (tıklama başına ücretlendirme) ile gelir elde etmesine dayanıyor. Yayıncılar, üyelikleri onaylandıktan sonra, çeşitli reklam birimlerinden istediklerini web sayfalarına yerleştiriyorlar ve sistem içeriklerine uygun olarak hedeflenmiş reklamların bu sayfalarda gösterimini gerçekleştiriyor.

Benim ilk izlenimlerim ise şöyle;

 • Programın sadece içerik odaklı olması bence bir dezavantaj. Bu, AdPartner reklamları ile Google AdSense’e ait reklamları aynı sayfada görüntüleyemeyeceğiniz anlamına geliyor (Google AdSense kullanım şartnamesinde açıkca belirtildiği üzere AdSense ile birlikte başka bir içerik odaklı reklam programı kullanamıyorsunuz, bkz. 2. madde “Genel” bölümü). Halihazırda bir çok web sitesi sahibi AdSense kullanıyor ve bu araç ile başarıyı yakalayan bir site sahibinin AdPartner’a geçişi kolay bir karar olmayacaktır. Bununla birlikte, eğer programa yayıncıların kendilerinin belirleyeceği ve içeriklerini tanımlayan anahtar kelimeler ile uygun reklamların görüntülenmesini kontrol edebilmeleri özelliği eklenirse durum Mynet lehine değiştirebilir, çünkü daha önce yaşanan örnekler ile Google’ın bu tip uygulamalara karşı olmadığını ve AdSense ile birlikte kullanımlarını onayladığını biliyoruz. Programı AdSense ile birlikte kullanma fırsatına sahip olan yayıncılar mutlaka şans vermek isteyeceklerdir.
 • Reklam birimleri arasında son dönemlerde popülaritesi artan aktif bağlantı birimlerinin (fare işaretçisi bağlantının üzerine geldiğinde küçük bir popup ekran ile reklam gösterimi yapan birimler) programa dahil edilmiş olması kesinlikle programın büyük bir avantajı, bence birçok yayıncının ilgisini çekecektir.
 • Gördüğüm kadarı ile programda standart bağlantı birimlerine yer verilmemiş, AdSense’de yüksek performans elde edildiği bilinen bu birimlerin olmayışı kesinlikle bir dezavantaj.

Mynet AdSmartBen başvurumu yaptığımda en az bir iş günü içerisinde başvurumun değerlendirilip bilgilendirileceğim söylendi, bu durumda bayram sonrasını beklemem gerekiyor sanırım :) Eğer kabul edilirsem daha detaylı bir incelemeye yer vermeyi düşünüyorum. İsterseniz siz de AdPartner için buradan, AdKlik için buradan başvuru yapabilirsiniz.

“Mynet’den yeni reklam programı” başlıklı yazıya 12 yorum yapılmış

 1. might demiş ki:
  3 November 2006, 1:50 pm

  ben başvurdum ama kabul edilmedi. sebebini ise başvuru sırasındaki bilgilerin site içeriğiyle uyum içinde olmaması gösterildi. anlamuış değilim durumu.

 2. ali demiş ki:
  3 November 2006, 2:09 pm

  Benim başvurum kabul edildi, şanslıyım sanırım :) Fakat sistem karışık görünüyor, şu an inceliyorum. Aklıma takılan sorulara cevabımı alabilirsem incelemeye yer vereceğim ;)

 3. taşkın felek demiş ki:
  5 November 2006, 6:34 pm

  tamamen dolandırıcılar gibi geldi bana bunlar,
  reklamı yönetirsiniz kontrol edersiniz dediler,
  bir kontrol paneli açmadılar, şikayetimi ilk dakikalardan itibaren bildirsem de
  durumu telafi etmediler, hiçbir faydasını görmedim,
  mynet=maymunnet demekten kendimi alamayacağım
  parayı tahsil ettikten sonra hizmet sıfır,

  umarım okurlar
  ayrıca suç duyurusunda da bulunacağım

 4. ali demiş ki:
  8 November 2006, 2:03 pm

  Yaşadıklarınıza üzüldüm, fakat benim yaptığım yazışmalarda oldukça düzeyli ve yardımsever bir durum sergilediler. Belki yeniden iletişim kurmayı denemelisiniz?

 5. taşkın felek demiş ki:
  12 November 2006, 3:53 pm

  o kadar zamanım olsa boyle bir servisi istemezdim , evet parayı alana kadar çok yardım severler
  ziyaretci arttımı buna karşılık ? bende artmadı,

  eeee sonuç kerizlendik, netür bir hizmet aldığımızı , nasıl aldığımızı kaç kişi gönderdiklerini hiç bir şeyi kontrol edemedim..

  verdiğim paranın karşılığı bu değildi

 6. MadLuck demiş ki:
  17 November 2006, 4:12 pm

  bende başvurdum bakalım nasıl bişey :)

 7. seyyah demiş ki:
  7 February 2007, 8:13 am

  gerçi konu eski ancak tartışılması gerkende bir konu..

  mynet google yada yahoo esas olarak çok fark etmiyor ancak yerel bir şirketin desteklenmesi ve yerel reklam verenlerin yine aynı biçimde yerel yayıncılar ile bir araya gelmesinde fayda olduğunu düşünüyorum..

  tabiki mynet adından dolayı bir iticilik var ancak reklam veren ile reklam yayıncısı arasında aracılık yapan bir şirketi bence desteklememiz gerekiyor şahsen bende tesadüfen denk geldim ve mynet adpartner hesabı açtım ve inceledim ilk etapta biraz karışık gibi görünsede orta karar bir giye sahip bir yayıncı için oldukça basit ve kullanışlı bir yapısı olduğunu gördüm text tabanlı reklam yayınlara tavsiye ederim aynı biçimdede reklam verenlere

 8. adesenser demiş ki:
  14 February 2007, 12:24 pm

  bizde başvurdu bakalım nolcak

 9. osman demiş ki:
  20 February 2007, 11:14 pm

  Benim başvurumu kabul etmediler. Başvurduğum sırada sitemde adsense reklamı vardı. tekrar deneyebilirim şimdi. . .

 10. SrcnCkr demiş ki:
  21 February 2007, 4:35 am

  taşkın felek sanırım mynete garezin var :) Hiç yazışmam olmasa hak veririmde, defalarca attığım maillerin hepsine son derece ılımlı cevaplar verildi ve çokta iyi destek veriyorlar.

  Başvurum kabul edildi, ama sitemin içeriğiyle uyumlu anahtarlara az verip hiç alakasız anahtarlara çok vermesine şaşırdım :) Ben kelimelerimi buldum uzun uğraş sonucu, sitem uzun süreli aksaklık sonrasında güncellememe rağmen günde 10ytl’ye yakın reklam geliri oluyor.

 11. böbrektaşı demiş ki:
  21 February 2007, 1:23 pm

  Garez derken sanırım mynetin sanırım bana garezi var. Taş gibi sitemin nesini beğenmiyor anlamadım bitürlü. . .

 12. taşkın felek demiş ki:
  26 March 2007, 8:40 pm

  SrcnCkr, benim kimseye garezim yok sadece memnun olmadım verdikleri servisten ,
  bak sen anahtar kelimelrinin durumunu görmüşsün, ben onu göremedim , takip de edemedim , çünkü böyle bir menüyü malesef açamadılar bana, taahhüt etikleri şeyleri istedim , fazlasını değil,

  reklam verdim olup bittiye getirdiler,

  tabiki desteklenmeli ama beni mutsuz ettiler,

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>