Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Arama motorlarının blog’unuz hakkında ne kadar bilgiye sahip olduğunu, diğer bir ifade ile blog’unuzu arama motorlarında indekslemekte ne kadar başarılı olduğunuzu aşağıdaki komutları kullanarak öğrenebilirsiniz. Unutmayın sitenizin adresi için elde edeceğiniz sonuçlar adresin baş kısmında www bulunuyorken farklı, yokken farklı olacaktır (“www.acemiblogcu.com” ve “acemiblogcu.com” sorguları ile farklı sonuçlar elde edersiniz). Eğer blog adresiniz bir alt alan adı (subdomain) şeklinde ise www girmemenizde fayda var.

site:blogadi.com (Google, Yahoo!, MSN)
Sorgusu yapılan alan adı altında arama motorları tarafından indekslenen sayfaları sergiler.

link:blogadi.com (Google)
linkdomain:blogadi.com (Yahoo!, MSN)

Sorgusu yapılan alan adına diğer sitelerden yönlendirilmiş bağlantıları görüntüler. Google’da yapacağınız aramalarda, henüz yeni bir blog’unuz varsa ve size yönlendirilmiş bağlantılar olsa dahi, hiç bağlantı olmadığı sonucunu görebilirsiniz (bkz Google SandBox nedir?).

allinurl:blogadi.com (ya da inurl:blogadi.com) (Google)
inurl:blogadi.com (Yahoo!, MSN)

Sorgusu yapılan alan adını içeren sayfaları görüntüler.

info:blogadi.com (Google)
url:http://blogadi.com (Yahoo!)
url:blogadi.com (MSN)

Sorgusu yapılan alan adının arama motorları tarafından tanımını gösterir. Çoğunlukla “description” meta tag’ı içindeki bilgidir (bkz. Meta Tag nedir?).

Kaynaklar;

“Arama motorları blog’unuz hakkında ne biliyor?” başlıklı yazıya henüz yorum yapılmamış

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>