Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Google AdSense, kullanım şartnamesinde yakın zamanda yaptığı değişiklik ile, artık yayıncılarına AdSense birimlerine yer verdikleri bir sayfada aynı zamanda başka içerik odaklı reklam programlarına yer verebilme özgürlüğü tanıyor.

Değişiklik öncesinde yayıncıların AdSense birimleri ile birlikte, Yahoo Publisher Network gibi, bir başka içerik odaklı reklam programına ait reklam birimlerine yer vermeleri kullanım şartnamesinin ihlali olarak değerlendiriliyordu ve kullanıcının hesabının sonlandırılmasına neden olabiliyordu. Bu kuralı ihlal etmekten çekindiğiniz için şimdiye kadar Türkiye’deki tek içerik odaklı reklam çalışması olan Mynet AdPartner/AdKlik‘e üye olmadıysanız, artık gönül rahatlığı ile denemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz :)

Kaynaklar;

“AdSense artık diğer içerik odaklı reklam programlarına izin veriyor!” başlıklı yazıya 12 yorum yapılmış

 1. yengec demiş ki:
  22 January 2007, 12:02 am

  ee adense müşteri kaybetmeye başlayınca tabi eli mahkum kaldı izin =)

 2. wolkanca demiş ki:
  22 January 2007, 12:10 am

  Bu Türk blogcuları için güzel haber.

 3. oky demiş ki:
  22 January 2007, 7:45 am

  son zamanlarda duyduğum en iyi haber.
  en kötüsü ise reklam yanına imaj koymanın yasaklanmasıydı :)

 4. ELOY demiş ki:
  22 January 2007, 11:05 am

  5. Yayıncı içerik veya site bazlı reklamları yayınlayacağı için , bu hizmetin sunulduğu herhangi bir sayfada Mynet dışı bir içerik – hedefli reklam(lar)ı göstermemeyi kabul eder.

 5. ali demiş ki:
  22 January 2007, 11:26 am

  :)

  Biz tabii hep AdSense tarafını düşündüğümüz için Mynet’in kullanım şartnamesini ihmal ediyoruz :) Eray’ın (*) da işaret ettiği gibi Mynet’de rakip içerik odaklı reklam programlarına izin vermiyormuş, bkz;

  Anladığım kadarı ile Mynet oldukça iddialı. Hiç taviz vermeden AdSense ile rekabet edebileceklerini ve yayıncıların gözünü kırpmadan AdSense’i terk ederek kendilerini tercih edeceklerini düşünüyorlar sanırım :)

  (*) Teşekkürler Eray.

 6. tataryigit demiş ki:
  22 January 2007, 10:30 pm

  ama doğru düzgün para kazandırmıyor zaten içeriği tamamen reklamlarla doldurup kullanıcıyı kandırırcasına kullanmadıkça para kazanmak çok zor :)

 7. ansleyforce demiş ki:
  4 February 2007, 10:10 pm

  Adklik’in, Adsense karşısında hiç bir şansı olacağını tahmin etmiyorum. Bu nedenle Adsense’le Adpartner kıyaslanmaz bile. Ama YPN (Yahoo Publ. Netw), Türk webmasterları da kabul etmeye başlarsa, o zaman YPN derim. Çünkü, yayıncı min. 10 centlik reklam yayınlayabiliyor. webmaster kazansa, min. bid 2 cent eder ki, Adsense’in bazen 1 cent etmeyen kliklerinden çok daha iyi!

 8. ELOY demiş ki:
  9 February 2007, 4:19 pm

  mynet’ten bir yetkili reklam kodlarınn kullanımıyla ilgili mail atmış. Sanırım bu kabul edildiğim anlamına geliyor. Üstteki yorumu yaptığım gün kayıt başvurusu yapmıştım.

 9. ali demiş ki:
  9 February 2007, 9:52 pm

  E, hadi hayırlı olsun. Kullanım şartnamelerini bile satır satır okuyacak kadar ilgili birisini bulunca kabul etmemeleri garip olurdu :)

 10. ELOY demiş ki:
  9 February 2007, 10:20 pm

  Bakiyim bugün – yarın koyarım cisdaya

 11. Berkay demiş ki:
  1 February 2008, 5:18 am

  Ben açıkçası AdSense ile mutluyum. Diğerlerini eklemek daha iyi ve yararlı (ve aynı zamanda para kazandıran) reklemler eklemeyecek siteme. Bir sayfaya on tane reklam birimi koymaya da hiç niyetim yok. Diğer reklam programlarından ödeme almayı beklemekle de uğraşmak istemem. Adsense ile her şey tek elde…

 12. haberci demiş ki:
  7 November 2013, 3:22 pm

  Adsense youtube dışında başka ne tür içerik veya blog gerekse video sitelerinden para veriyor…?

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>