Twitter'da takip et
Ana Sayfa

WordPress’e yeni başlayan hemen herkesin ilk aklına gelen şeylerden birisidir temasını özelleştirmek. Fakat bunu gerçekleştirmek daha önce tecrübesi olmayan birisi için oldukça karmaşık görünür. Bugün RSS takipçimi kontrol ederken rastladığım bir linkte bir WordPress temasının nasıl düzenlendiğini anlatan bir videoya rastladım. Eğer tema düzenlemesi sizin de gözünüzü korkutuyorsa video’yu izlemenizi tavsiye ederim, cesaret verecektir :) Video’ya buradan ulaşabilirsiniz.

Not: Video’yu izlerken farkettiğim bir de Firefox eklentisi var, bahsetmeden geçemeyeceğim; Chris Pederick’s Web Developer Extension. Web sayfaları ile uğraşanlar için oldukça yararlı işlevler sunan bir araç çubuğu sunuyor ;)

“WordPress teması nasıl düzenlenir?” başlıklı yazıya 16 yorum yapılmış

 1. volkan karakuş demiş ki:
  11 December 2006, 11:13 pm

  Ali hocam yine güzel bir kaynak ile bizi bilgilendirdiniz. Özellikle WordPress’e yeni başlayan arkadaşlar için çok faydalı olabilecek bir kaynak. Header.php, sidebar.php ile uğraştığım günler aklıma geldi birden…

  Bu arada değindiğiniz eklentiyi Firefox 1.5.x versiyonlarda kullandım ve çok memnun kaldım. Ancak yeni versiyonda yüklemedim, çünkü birçok ff eklentisi henüz 2.0’a tam adapte olmuş değil. Yinede kullanmak isteyenler için çok faydalı. Kesinlikle bir kez olsun denenecek bir eklenti…

 2. ali demiş ki:
  11 December 2006, 11:39 pm

  Haklısınız, kimi Firefox eklentileri oldukça hızlı güncellenirken, kimileri uyum sağlamakta geç kalıyor. Ben “Firefox kurulum sırasında nasılsa uyumluluğunu denetleyecektir” rahatlığı ile kurdum açıkcası. Şu an sadece birkaç fonksiyonunu denedim ve bir sorunla karşılaşmadım, umarım böyle devam eder :)

 3. tataryigit demiş ki:
  13 December 2006, 9:57 am

  makale çok faydalı olmuş..
  firefox eklentisi içinse ayrıyetten teşekkür ederim :)

 4. HASAN AKSOY demiş ki:
  14 December 2006, 7:27 pm

  http://www.tiddlywiki.com/empty.html diye bir sistem var incelemenizi isterim süpert bir çalışma ancak neyazık ki bir çok dil dersteği arasında türkçe yok. iyi çalışmalar

 5. cyhn demiş ki:
  25 December 2006, 9:30 pm

  walla ne diyeyiim yine isme yakışır bir iş yapmışsınız..yalnız merak ettiğim joomla için bi dreamweaver eklentisi var wp içinde aynı şey varmıdır acaba..

 6. Bekir Küccük demiş ki:
  26 December 2006, 4:35 pm

  Merhaba,

  Onecolumn isimli temayı editleme işlemmim bitti ancak firefox da görüntü kayıyor ve ie de olduğu gibi normal gözükmüyor. bu konuda bir tavsiyen var mı?

  Bir de temayı editlemeyi bitirdiğimde paylaşıma sunmak istiyorum bu konuda bir yardımın dokunur mu?

 7. ali demiş ki:
  28 December 2006, 10:47 pm

  cyhn;
  Aslında video’yu ben hazırlamadım, sadece duyuruyorum :) Eklenti konusunda da yardımcı olamayacağım, sorunuzu WordPress Türkiye Forumları’na iletirseniz cevap bulabileceğinizi düşünüyorum.

  Bekir Küccük;
  Size de WordPress Türkiye forumlarını önereceğim, orada benzer sorunların tartışıldığı birçok başlığa rastlayabilirsiniz.

 8. bekir küccük demiş ki:
  29 December 2006, 1:54 am

  Forumun tam adresi nedir?

 9. Bilal demiş ki:
  5 April 2007, 1:18 pm

  Faydalı yazınız için Teşekkürler

 10. myro demiş ki:
  22 June 2007, 11:37 pm

  Merhaba ali bey benim sorum şu olacaktı.. yukarda turuncuyla Arama yazan yere tıklayınca gizli bölüm açılıyor ya bunun bir eklentisi varmı nasıl yapılır izah ederseniz sevinirim.. Yabancı bir kaç sitede buldum ama dil olmayınca halledemedim.. Yakuterin sitesinde anlatılmaya çalışılmış ama oda yeterli değil zaten ölmüş linkleride… Açıklama yaparsanız sevinirim.

 11. Burak budak demiş ki:
  17 July 2007, 8:58 pm

  benim gibi yeni arkadaşlar için iyi bir kaynak teşekkür ederim ali abi…

  daha da bekliyoruz :) hehe …

 12. sedat demiş ki:
  5 August 2008, 3:00 pm

  video için verdiğiniz linkten video izleyemiyorum.. başka başlıklar var

 13. İlayda demiş ki:
  8 July 2012, 9:51 pm

  Hmm güzelmiş teşekkürler ben de 12 yaşımdayım benim de blogum var bilgiler çok işe yarıyor teşekkürler :)

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>