Twitter'da takip et
Ana Sayfa

NewsGator Go!Bloglamaya başladığımdan beridir RSS takibi için kullandığım NewGator, yine başlangıçtan beridir eksikliğini hissettiğim, mobil cihazlar için RSS takip aracı geliştirme yolunda adımlar atmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda Windows Mobile versiyonunun betası ortaya çıkınca Java destekli telefonlarda da çalışailecek bir versiyon geliştirmelerine yönelik ümidim boşuna değilmiş, bugün de J2ME yazılımlarını destekleyen araçlar için NewsGator Go!‘nun duyurusunu yaptılar. Tabii ki hemen kullanmaya başladım :)

Oldukça basit fakat kullanışlı bir araç. Programı çalıştırdığınızda bir güncelleme gerçekleştiriyor ve size NewsGator hesabınızıdaki dizin ağacınızı aynen web versiyonundaki gibi sunuyor. Yön tuşları ile dizinler ve eklediğiniz site adresleri arasında hareket ederek başlıklara ulaşabiliyorsunuz. Eğer yazılım ilginizi çektiyse buradan e-postanızı bırakarak betaya katılabilirsiniz (sayfa ile ilgili küçük bir not, IE dışındaki tarayıcılar ile sorunlu).

Her ne kadar beta olarak adlandırılsa da versiyon numarası olarak 2.07 görünen yazılımın boyutu 127 kb ve bendeki K500i’de sorunsuzca çalıştıysa her telefonda çalışır diye düşünüyorum :)

“NewsGator’dan cep telefonları için RSS takip aracı” başlıklı yazıya 5 yorum yapılmış

 1. Ersin demiş ki:
  1 December 2006, 3:52 am

  Aslında çok yararlı bir program fakat GPRS ücretlerinin biraz daha inmesi lazım..

 2. Mert ALEMDAR demiş ki:
  10 December 2006, 10:30 am

  Hayat mobilite üzerine kuruluyor. Gayet güzel bir program. Ancak ben webbased servisleri tercih ediyorum. Cep telefonuna veya cep bilgisayarlarına program kurmaktansa webden girince çalışan sistemler daha kolay ve kullanışlı geliyor. Örneğin Google Reader Mobile, Bloglines Mobile gibi. Bu web sayfaları sadece Mobile arayüz kullanan telefonlar için geliştirilmiş. Ben çok yoğun olarak kullanıyorum.
  ————————–
  http://www.hosmuhabbet.com

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>