Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Evet, sonunda oldu, ICANN ayın 16’sında yaptığı açıklama ile RegisterFly‘ın alan adı tescil yetkisini iptal ettiğini duyurdu. Uzun süredir benim ve Eray‘ın yaşadığı problemler nedeni ile artık RegisterFly kullanmamaya karar vermiş ve alan adlarımı transfer etmeye başlamıştım. Sadece yaşadığımız problemler de değildi bu kararı almama neden olan, birçok yerde okuduğum kötü izlenimler, bizim gibi problem yaşayan pek çok kişinin bulunuşu, hatta neredeyse hiç memnun müşterisinin olmaması da etkili olmuştu.

RegisterFly Sucks!

Neticede RegisterFly maskaralığı bu ayın 31’inde (31/03/2007) bitecek ve eğer orada bir alan adınız varsa bu süreden önce transfer etmeniz gerekecek. ICANN yaptırımları gereği RegisterFly’ın tüm müşterilerine transfer için gerekli koşulları sağlaması, alan adlarını serbest bırakarak güvenlik kodlarını temin etmesi gerekiyor. Eğer ICANN gerekli görürse, tüm alan adlarının toplu olarak transferini de organize etmeyi düşünüyor.

Size tavsiyem, işlerin bu noktaya gelmesini beklemeden, alan adınızı hemen kendi tercih ettiğiniz bir diğer kayıt servisine transfer etmeniz olacaktır. Ben kendi alan adlarımı NameCheap‘e transfer ediyorum. İlk yıl için ücretsiz kişisel bilgilerin gizlenmesi servisi de sağlayan NameCheap’in fiyatı oldukça uygun, üstelik bulacağınız kupon kodları ile biraz daha aşağıya çekmek de olası.

eNom veya Moniker?Aslında aklımda bir reseller ile çalışmak yoktu, fakat NameCheap’in bir eNom reseller’ı olması ve eNom’un reseller’ları konusunda titiz davranışı (*) nedeni ile güven sorunu yaşamıyorum. Yaptığım aramalarda internet’de de NameCheap hakkında kötü bir yoruma rastlamadım, tavsiye ederim. Bununla birlikte, eğer sadece bir-iki alan adınız varsa ve fiyat sizin için çok da önemli değilse doğrudan eNom ya da Moniker ile çalışmayı düşünmeniz daha uygun olacaktır. GoDaddy hakkında okuduğum kötü yorumlar nedeni ile tavsiye etmekten çekiniyorum.

(*) Sonradan öğrendiğim kadarı ile RegisterFly’da, ICANN yetkisi almadan önce, bir eNom reseller’ı imiş, fakat yaşanan problemler nedeni ile eNom sertifikasını geri çekmiş. Sonrasında da, dürüst bir satıcının yapması gerektiği gibi davranarak, kullanıcıları madur etmemek için transfer sürecini kolaylaştırmış ve benzer koşulları sağlayarak eNom’da kalma şansı vermiş. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak;

“RegisterFly’dan uzak durun!” başlıklı yazıya 2 yorum yapılmış

 1. emrah demiş ki:
  21 March 2007, 12:47 am

  amanıın… godaddy’den yakasilkmekle meşkulüm şu anda, mıyıl mıyıl insnaı kanser ediyor… ftp de ki saçmalıkları da bir o kadar başarılı… bravo diyorum…

 2. cenk demiş ki:
  12 April 2007, 11:59 am

  14martta bi domain almıştım ben
  ertesi günde kredi kartımı kaybettim ve iptal ettirdim
  domain elime gecmediği icinde heralde satışın gercekleşmediğini düşünmüştüm
  dün akşam tekrar aldım aynı domaini, bu sabahta kredikartı ektresi geldi
  14marttaki alışverişten parayı cekmişler
  sanırım dün akşam yaptıgım da cekilcek ama gene elime bi domain gecmeyecek
  madem domain satma yetkisi alınmış elinden siteden bunları kaldırtma gibi bi yaptırımı yokmu
  ICANN deki beylerin.

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>