Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Performancing çeşitli blog platformları üzerindeki blog’unuza (ya da bloglarınıza) Firefox üzerinden tek tıklama ile gönderi hazırlayabileceğiniz bir plugin yayınladı. Plugin ile Blogger, WordPress.com, Type Pad, Live Journal gibi servislerin yanı sıra kendi özel WordPress ve MoveableType blog’unuza da gönderiler hazırlayabiliyorsunuz.

Bu gönderiyi de şu an, oldukça kullanışlı bulduğum, bu araçla yolluyorum. Eğer yazımı problemsiz bir şekilde görüntüleyebiliyorsanız, Performancing’in bloglama aracını kullanılmaya değer bir plugin olarak değerlendirebiliriz sanırım :)

Plugini buradan indirebilirsiniz, tabii performancing’in tarayıcınız aracılığı ile yazılım kurmasına izin vermeniz gerekecek.

Not: Maalesef gönderiyi el ile düzeltmem gerekti, diğer platformlarda da aynı sorunu verir mi bilmiyorum ama benim kullandığım Blogger’da pluginin eklediği div etiketi nedeni ile (*) gönderi draftlar arasında kaldı ve yayınlanmadı. Ayrıca onay kodu girilecek bir alan da bulunmuyor, Blogger tarafından gönderi içinde desteklenmeyen bir tag içermiyor olsaydı bile bu yüzden yayınlanmayabilirdi. En azından diğer yazılımlar için bahsedilen Türkçe karakter problemi bunda yok gibi görünüyor. Gelecek verisyonlarını takibe almak lazım ;)

(*) Sorun sadece onay kodu.

“Performarcing’den Firefox ile Blog gönderisi hazırlama plugini” başlıklı yazıya henüz yorum yapılmamış

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>