Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Google’in yeni yayınladığı bu Firefox plugini ile gezdiğiniz sayfalar hakkında blogcular neler yazmış anında görebiliyorsunuz. Plugini buradan yükledikten sonra Firefox’un sağ alt köşesinde bir ikon beliriyor ve siz blogcular tarafından bloglanmış bir sayfayı ziyaret ettiğinizde sayfa ile ilgili yazılmış yazı ve yorumlara ulaşabileceğiniz küçük bir pop-up pencere beliriyor.

Blogger ve Google Blogsearch altyapısını kullanan plugininin bu küçük penceresi üzerine tıkladığınızda genişliyor ve güncellik sırasına göre son altı yazıya doğrudan ulaşabiliyorsunuz. İsterseniz plugin aracılığı ile doğrudan Blogger’daki blogunuz üzerine bir gönderi de yollayabiliyorsunuz.

Sürekli ziyaret ettiğim sayfalar hakkında blogosferde neler konuşulduğunu görmek güzel bir olay. Bu açıdan plugin ilk başta oldukça hoş ve işlevsel gibi görünse de, pluginin yayınlandığını öğrendiğim ProBlogger‘ın yazarı Darren’a rahatsız edici olduğu konusunda katılıyorum, bir süre sonra gerçekten dikkatinizin dağılmasına neden oluyor.

“Google’dan bir Firefox plugini: Web Comments for Firefox” başlıklı yazıya 2 yorum yapılmış

  1. junkie demiş ki:
    17 December 2005, 8:31 pm

    şahane bir yazılım bence. bloggerlar için en faydalı uygulama budur. diğerlerine göre

  2. ali demiş ki:
    17 December 2005, 9:03 pm

    İyi düşünülmüş bir plugin olduğu kesin, Technorati Mini ile Blogger’ın Blog This’i karışımı bir şey olmuş :) Fakat, MSN messenger çalışırken bir insanın aynı zamanda nasıl işine konsantre olabildiğine anlam veremeyen benim gibi birisi için sıkıcı olabiliyor. Neyse ki ayarlarından sürekli zıplayarak dikkatinizi dağıtmasını engelleyebiliyorsunuz.

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>