Twitter'da takip et
Ana Sayfa

1. Listeler hızlıca gözden geçirilebilir
İnternet okuyucuları tembellikleri ile ün salmışlardır. Liste halinde yazmak onlarla iletişim kurmakta ve belirli noktaların ön plana çıkarılmasına yardımcı olacaktır.

2. Listeler gönderinin özünün korunmasını sağlar
Listeler halinde yazmak aynı şeyleri yinelemenizi, konuyu dağıtmanızı engeller.

3. Listeler derli toplu bir görüntü sergiler
Tamamı, sürekli devam eder biçimde formatlanmış, ardı arkası kesilmeyen metinlerin görünüşü okuru rahatsız eder ve uzaklaştırır. Listeler daha sevimli görünür.

4. Liste halindeki bir yazıya bağlantı vermek kolaydır
Ana hatlar, anahtar kelimeler açık biçimde görülebildiğinden, liste halindeki bir yazıya kolaylıkla bağlantı verilebilir. Uzun bir metnin özetini hazırlayarak bağlantı vermektense, liste halinde yazılmış ve kolay bir şekilde özetlenebilir bir metine bağlantı vermek blog yazarlarına daha çekici gelir.

5. Listeler geniş kapsamlı olabilirler
Listeler bir konunun farklı noktalarının sergilenmesine izin verirler, hatırlayacak olursanız Piaras Kelly listesinde sıkıcı olmadan 12 farklı noktaya değinebilmiştir.

6. Listeler ikna edicidir
Eğer bir konuyu hızlı biçimde tartışmak istiyorsanız, söz konusu durumu etkileyen farklı etmenleri sıralayan bir liste sunmak inandırıcı olacaktır.

7. Listeler yazmayı kolaylaştırır
Listeler halinde yazmak düşüncelerinizi konunun farklı açıları üzerinde eşit biçimde dağıtmanıza olanak tanır ve bu sayede, yalnızca okurlar açısından değil, sizin kendinizi ifade edebilmeniz açısından da kolaylık sağlar.

8. Listelerin kültürel evrimi
Listeler yeni fikirlerin ortaya çıkmasına ve bunların salgın halinde yayılmalarına olanak verebilir (Sonuçta, bu yazıya ilham veren de kaynakta belirtilen blog’un yazarının okuduğu liste halinde yazılmış bir gönderidir).

Kaynak;

“Liste halinde yazmak neden daha çok okur trafiği kazandırır?” başlıklı yazıya henüz yorum yapılmamış

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>