Twitter'da takip et
Ana Sayfa

FeedBurner blog’unuzun feed dosyasını mevcut tüm platformlar için uyumlu hale getiren, kullanımını kolaylaştıran ve feed dosyanızın etkin kullanımı ile blog’unuza okur trafiği yaratan bir servis. Feed dosyanızı bu servise kaydettiğinizde sizin yerine reklamınızı yapıyor ve feed dosyanızın kullanımına dair istatistiki veriler sunuyor. Eğer hala bu servisi kullanmıyorsanız işte size başlamanız için yeni bir neden; PingShot.

Servise yeni dahil ettikleri PinShot özelliği ile artık feed’iniz güncellendiği anda sisteme kayıtlı dizin servislerine ping gönderilerek güncellemelerinizden haberleri olması sağlanıyor. Dizin servisleri FeedBurner’a kendileri kayıt oluyorlar ve siz kayıt olanlar içinden hangilerinin bilgilendirilmesini istediğinizi seçiyorsunuz. Kapılarının herkese açık olduğunu söyleyen FeedBurner’ın feed optimizasyonu söz konusu olduğunda en büyük servis olmasından dolayı, PingShot’a katılanların sayısı her geçen gün artıyor.

Yakında servisi kullananların ayrıca bir ping servisi kullanmalarına gerek kalmayacak gibi, kaldı ki söz konusu ping servislerinin en popüler olanı bile (bkz. Ping-O-Matic) FeedBurner’a katılmış durumda :)

Detaylar FeedBurner’ın resmi blog’unda;

“FeedBurner’a geçmek için bir neden daha” başlıklı yazıya henüz yorum yapılmamış

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>