Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Yakın zamanda TechCrunch tarafından dedikodusu yapılan satın alma gerçekleşti ve, Google ve YouTube tarafından da resmen duyurulduğu üzere, Google YouTube’i 1.65 milyar dolara satın aldı.

Google tarafından yapılan basın açıklamasında YouTube‘in yayın hayatına bağımsız olarak devam edeceği ve Google Video projesinin de sürdürüleceği vurgulanıyor. Bu satın alma olayı hakkında hemen herkes aynı fikirde gibi; her ne kadar alış-veriş her iki taraf için de olumlu sonuçlar getirecek olsa da daha çok You’tube tarafının işine yaramış gibi görünüyor. Çünkü yakın zamanda CBS, Universal Music ve Sony BMG gibi büyük yapımcı firmalardan copyright eleştirileri almaya başlayan YouTube tarafı bu satış işlemi ile önümüzdeki günlerde ortaya çıkabilecek sıkıcı durumları da Google’a devretmiş oluyor :)

YouTube’in kurucuları Chad ve Steve satın alma duyurusunu YouTube’e yakışır biçimde bir video ile yapmışlar. Mutlulukları yüzlerinden okunuyor :)

Kaynak

“Google YouTube’i satın aldı” başlıklı yazıya henüz yorum yapılmamış

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>