Twitter'da takip et
Ana Sayfa

AdSense'den çoklu kanal seçeneğiEğer AdSense yayıncısıysanız ve reklam birimlerinizin performansını izlerken kanallardan faydalanıyorsanız bu gelişmeyi seveceksiniz; artık AdSense reklam birimlerine birden fazla kanal atayabiliyorsunuz! Bu seçenek özellikle çok geniş içeriğe sahip site yöneticilerini ve aynı AdSense hesabı altında birden çok siteyi barındıran yayıncıların işine yarayacaktır.

Bir örnek verecek olursak, diyelim ki “tv” ve “sinema” konulu bir siteniz var ve her sayfada birden fazla AdSense birimine yer veriyorsunuz. AdSense optimizasyonu için de bu reklam birimlerinin performanslarını kanallar ile takip ediyorsunuz. Yeni seçenek ile birlikte her bir reklam birimine boyutlarını ve pozisyonlarını belirten tanımlayıcı kanalların yanı sıra “tv” ve “sinema” gibi bulundukları sayfanın içeriğini de tanımlayan ikinci bir kanal atayarak, sadece reklam boyutlarının ve bulundukları pozisyonun değil, sitenizin içeriği içinde bulunan türlerin hangisinin AdSense reklamları açısından daha başarılı olduğunu da kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Aynı şekilde eğer tek bir AdSense hesabı altında birden çok siteniz varsa bu sitelerin her birisi için tanımlayıcı bir kanal (örneğin; sitenin adı veya alan adı) oluşturabilir ve sitelerde bulunan tüm birimlere bu kanalı da eklerseniz, hangi sitenin daha başarılı olduğunu çok daha rahat gözlemleyebilirsiniz.

Kaynak;

“AdSense’den tek reklam birimine birden çok kanal tercihi” başlıklı yazıya 2 yorum yapılmış

  1. MadLuck demiş ki:
    17 November 2006, 4:14 pm

    “Bir örnek verecek olursak, diyelim ki “tv” ve “sinema” konulu bir siteniz var ve her sayfada birden fazla AdSense birimine yer veriyorsunuz.” burda ne demek istiyo anlamadım.

  2. Diyet Uzmanı demiş ki:
    25 April 2007, 8:43 am

    Bu konudan bende bir şey anlamadim, neden birden fazla kanal seçelimki, açıklama yaparsaniz sevinirim.

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>