Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Flickr ve Geo TaggingPaul‘un ve TechCrunch‘un konu hakkındaki yazılarını okur okumaz hemen Flickr blogunu kontrol ettim ve gün içerisinde Geo Tagging özelliği ekleyeceğini duyurdukları Flickr’ın söz konusu özelliği hayat geçirdiğini gördüm, sanırım geç kalmışım :)

Artık Flickr kullanıcıları gönderdikleri fotoğrafları nerelerde çektiklerini, Yahoo! Maps altyapısı ile, harita üzerinde gösterebilecekler! Bu özelliği kullanabilmek için Flickr hesabınıza giriş yaptıktan sonra, “Organize” sekmesi altındaki “Map” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. İlk kez kullananları, bu özellik ile etiketlenen fotoğrafların kimlere görüntülenmesini istediklerini soran bir ekran ile karşılayan “Map” sekmesini nasıl kullanacağınızı Yahoo!’nun hazırladığı videolar ile (etiketler nasıl kullanılır? ve geo etiketler ile nasıl arama yapılır?) öğrenebilirsiniz.

Eğer bu özelliği hemen keşfetmeye başlamak istiyorsanız bunun en kısa yolu http://flickr.com/map adresini ziyaret etmek gibi görünüyor :) Aklınızda “Geo Tagging’de nedir ki?” diye bir soru varsa sizi böyle alalım.

“Flickr ve Geo Tagging” başlıklı yazıya henüz yorum yapılmamış

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>