Twitter'da takip et
Ana Sayfa

FeedBurner, geçtiğimiz Aralık ayında interaktif feed’ler oluşturulabilmesini sağlayan ve FeedFlare olarak adlandırdığı yeni özelliğini bir adım daha öteye taşıyor. Artık FeedBurner Kullanıcıları isterlerse FeedFlare ile kendilerine sunulan araçları doğrudan blogları üzerinde de kullanabiliyorlar.

Bunun için hesaplarına giriş yaptıktan sonra Optimize > FeedFlare’e giderek istedikleri özellikleri aktifleştirmeleri ve sayfa altında bulunan kodu blog kodları içine dahil etmeleri gerekiyor.

FeedBurner ile ilgili bir diğer gelişme de, daha önceden duyurdukları FeedBurner Japan‘ın resmen faaliyete geçmiş olması.

“FeedBurner, FeedFlare’i bir adım daha öteye taşıdı” başlıklı yazıya 2 yorum yapılmış

 1. Anonymous demiş ki:
  28 January 2006, 4:53 pm

  slm acemi blogcu

  acaba rss ve atom görüntüleme programı olarak ne önerirsin? hangisi en kullanışlıdır? bununla ilgili birkaç link falan verebilirmisin?

 2. ali demiş ki:
  29 January 2006, 10:00 am

  Şüphesiz bu araçlar içerisinde en popüler olanı Bloglines, ama ben bu aracı sevmediğim için yine popüler bir servis olan NewsGator‘ı kullanıyorum ve memnunum. Hatta iki hafta önce, epeyce zahmet de vererek, NewsGator’ın kullanımı ile ilgili bir kalvuz hazırlamıştım ama tam yayınlamayı düşünürken arayüzü iki haftada iki kez değiştirdiler. Ben de yayınlamak için bir-iki hafta daha beklemeyi düşünüyorum.

  Üstte bahsettiğim servisler sadece web tabanlı. Eminim biliyorsunuzdur, feed izlemek için bilgisayarınıza kurarak kullanabileceğiniz yazılımlar da mevcut (örneğin; Google Desktop, Thunderbird vs.). Fakat her durumda web tabanlı servislere daha çok ihtiyacınız oluyor (özellikle hem evinizde hem de iş yerinizde takip etmek istediğinizde). NewsGator’ın bunun için çeşitli araçları var ve mükemmel bir senkronizasyon sağlayabiliyorsunuz, fakat bu araçları ücretli servislerinde kullanabiliyorsunuz. Eğer izlediğim feed’lere hem web tabanlı olarak hem de bilgisayarımda kurduğum yazılım aracılığı ile erişeyim diyorsanız o zaman size, yine çok beğendiğim ücretsiz bir servis olan, Pluck‘ı öneririm. Bu servisi hem web tabanlı olarak kullanabildiğiniz gibi hemde tarayıcınıza yükleyeceğiniz küçük bir eklenti ile daha etkin bir kullanım da sağlayabiliyorsunuz.

  Kullanımını yeterince rahat bulmadığım Google Reader‘ı ise önermiyorum.

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>