Twitter'da takip et
Ana Sayfa

DreamHost'un yeni tasarımıGeçtiğimiz günlerde posta kutuma ulaşan DreamHost aylık bülteninden öğrendiğim kadarı ile, 1997’den beri sektörde olan DreamHost, 9. yaşına girmiş. Yıldönümleri nedeni ile de, genellikle her yıl dönümlerinde yaptıkları üzere, sunucu paketlerinde artırıma gitmişler. Benim de kullandığım L1 paketinin eskiden 20 GB olan alan kapasitesini 10 kat artırarak 200 GB‘a, bant genişiliğini de 1 TB’dan 2 TB‘a çıkarmışlar.

Eğer yakın zamanda sunucu hesabı açmayı düşünüyorsanız ve fiyat/performans oranı yüksek bir paket arıyorsanız, Acemi Blogcu ve Blogger Templates için kullandığım DreamHost hakkında yazdığım detaylı incelemeyi yapılan yorumlar ile birlikte okumanızı tavsiye ederim. Yazının sonunda hazırladığım indirim kuponunu kullanarak 200 GB alan, 2 TB bant genişliği, sınırsız MySQL veritabanı gibi özelliklere sahip L1 paketini bir yıl için yaklaşık 30 YTL’ye nasıl alabileceğinizin anlatımını da bulabilirsiniz.

DreamHost’daki yenilikler bununla sınırlı değil. Gmail’deki gibi, “+” işareti ile modifiye edilebilen e-posta adreslerinin kullanımına olanak sağlanarak e-posta trafiğinin yönetiminde iyileştirme gerçekleştirilmiş. Web sitesini de yenileyen DreamHost’un yeni tasarımı, mükemmel olmasa da, eskisine oranla daha iyi görünüme kavuşmuş, özellikle kullanıcı giriş alanlarının eklenmesi ile daha işlevsel bir ana sayfa görüntüsü elde edilmiş. Çalışanlarının aynı zamanda şirketin sahipleri olduğunun vurgulandığı yeni sloganlarını da özellikle beğendiğimi itiraf etmeliyim.

“DreamHost 9. yılına yenilenerek giriyor” başlıklı yazıya 25 yorum yapılmış

 1. oky demiş ki:
  7 October 2006, 5:21 pm

  senin vasıtanla dreamhost almıştım, tekrar teşekkür edeyim :)

  inceleme yazında, bu rakamların aslında göründüğü gibi olmadığından bahsediyordun. hatta hizmet arttırımdan önceki rakamlar için, 300 tekil trafikli 3 web sitesini anca kaldırır gibi bir örnek vermiştin. şimdi bu 10 kat arttırımdan sonra, kabaca bir hesapla, 3000 tekil trafikli 3 web sitesini anca kaldırır diyebilir miyiz? yani tam anlamıyla bir doğru orantı kurulabilir mi?

 2. Serkan demiş ki:
  7 October 2006, 9:05 pm

  DreamHost işlemci dakikası sınırlamasını kaldırdığı için artık herşey görüldüğü gibi. Sanırım bu daha önce Acemi Blogcu’da da haber olmuştu.

 3. ali demiş ki:
  7 October 2006, 9:44 pm

  Evet Sunucu (host) seçimi başlıklı yazımda DreamHost ile ilgili bölümün sonuna güncelleme bilgisi olarak eklemiştim;

  DreamHost’un her ay kullanıcılarına gönderdiği bildiri e-postalarının Mayıs sayısından öğrendiğime göre, DreamHost aldığı yeni bir kararla işlemci kullanımı politikasını kullanıcıları lehine değiştirdiğini duyurdu. Yeni kararla birlikte önceden geçerli olan sınırlama (50-60 işlemci dakikası) kaldırılıyor ve kullanıcıların scriptleri sistemin işlerliğini tehlikeye sokacak duruma gelmediği sürece de müdahale edilmiyor. Durum bu boyuta geldiğinde ise kullanıcıyı daha rahat durumda olan başka bir sunucuya aktararak kesintisiz yayın yapmasına imkan verileceği vurgulanıyor. Bunu sağlayabilmek için bir grup yeni sunucunun da sisteme dahil edildiği belirtilmiş.

  Herhalde sonradan eklenen küçük bir metin olarak insanların gözlerinden kaçıyor, kabahat benim, özür dilerim :)

  oky‘nin bahsettiği durum bu gelişmeden önce geçerliydi, DreamHost yazı da da belirttiğim gibi artık aksini iddia ediyor. Henüz canlı bir uygulamasına şahit olmasam da – ne yazık ki server’ı yakacak kadar yük bindiremiyorum sisteme :) – hem şimdiye kadarki politikalarında hem de destek ekibi ile iletişimlerimde gayet samimi bulduğum DreamHost’a bu konuda güveniyorum. Zaten hangi firma ile çalışırsanız çalışın sonuçta verdikleri sözlere güvenmek zorunda kalıyorsunuz :)

 4. oky demiş ki:
  8 October 2006, 6:33 am

  o zaman bu çok iyi bir haber gerçekten.
  site projeleri için sponsor aramaya gerek kalmadı :)

 5. Huseyin Unal demiş ki:
  8 October 2006, 9:33 pm

  Yakında bizde Dreamhost’ a geçeceğiz inşallah.

 6. Abbas Tekin demiş ki:
  9 October 2006, 12:27 pm

  Kapasite ve bant genişliği arttırımı eski kullanıcılar için de geçerli mi ?

 7. ali demiş ki:
  9 October 2006, 2:41 pm

  DreamHost aylık bülteninde de vurgulandığı üzere;

  And as usual, all existing customers get it too, and you don’t even have to do anything to upgrade. It’s … already … happened.

  kapasite artırımları eski kullanıcıları da kapsıyor, hatta hiç birşey yapmamıza gerek kalmadan kapsamış bile :)

 8. Huseyin Unal demiş ki:
  9 October 2006, 4:42 pm

  Dreamhost’ a geçişte WordPress’ i kayan başka kimse var mı?

  Her geçiş sürecinde eski yazılarımı, ayarlarımı kaybetmekten bıktım :)

 9. ali demiş ki:
  9 October 2006, 7:53 pm

  Aslında bir WordPress blogunu bir sunucudan diğerine taşımak genellikle çok problem yaratmıyor, sanırım senin şansızlığın söz konusu :) Eğer eski veri tabanın hala duruyorsa yedekte aktarmayı beraber deneyebiliriz.

 10. Huseyin Unal demiş ki:
  10 October 2006, 2:33 pm

  Dreamhost bildirdim bakalım çözemezsek sana gelirim. Teşekkürler.

 11. ali demiş ki:
  10 October 2006, 2:39 pm

  Her zaman beklerim ;)

 12. Alican Adem demiş ki:
  18 October 2006, 6:10 pm

  Arkdaşlar ben aldım, bu blogdaki arkdaşı “beles” yazarak referance ettim 22 dolar’lık (şaka gibi) bir ücretle 200GB alan ve 2TB trafik olan bi alan aldım. O kadar da çok hızlı değil ama bence Türkiye’deki server lara göre süper, hele birde Türk Ticaret gibi soyguncular varken bence californialı arkdaşlarla çalışmalı.

  ingilizceniz yeterli ise hemen alın derim ben. …

 13. Ali Ayhan demiş ki:
  14 November 2006, 11:18 pm

  seni refer ederek dreamhosttan bi host aldım arkdaşım ..
  birsürü domain i buraya yönlendirip dreeamhostta barındırabiliyoruz fakat her domain için burada belli bir trafik limiti koyabilirmiyim ?

  bu konuda aydınlatırsan sevinirim ..

  iyi çalışmalar

 14. Bonjoka demiş ki:
  15 November 2006, 4:36 pm

  Dreamhost’ta kullanıcılar oluşturup kullanıcılara kota verebilmek mümkün, ama dediğiniz gibi alan adlarına kota koymak mümkün değil diye biliyorum.

 15. ali demiş ki:
  15 November 2006, 4:45 pm

  birsürü domain i buraya yönlendirip dreeamhostta barındırabiliyoruz fakat her domain için burada belli bir trafik limiti koyabilirmiyim ?

  DreamHost kullancı paneline giriş yaptıktan sonra “Status > Bandwidth Usage” yolu ile ulaşacağınız ekranda sıralanan alan adlarınızın hemen yanındaki “BW Throttling” sütunundaki “Disabled” ifadeleri üzerine tıklayarak istediğiniz alan adının kullanacağı aylık bant genişliğini sınırlandırabilirsiniz.

 16. Ali Ayhan demiş ki:
  20 November 2006, 3:23 pm

  tşk ederim arkdaşım deneyim kontrol edicem bi..

  sağolasın . .

 17. izzet demiş ki:
  26 December 2006, 9:46 pm

  host hızı ne kadar bilginiz var mı? yani kaç mbtlik

  test link var mı? test edebileceğimiz..

  teşekkürler

 18. ali demiş ki:
  3 February 2007, 10:00 pm

  Dreamhosttan yer almaya karar verdim fakat kredi kartıyla malesef türkiyeden ödeme kabul etmiyorlar. sebebini merak ettim açıkçası, sanırım ödemelle ilgili sorın yaşadı adamlar ve türkiyeyi listeden çıkardı. bilgisi olan var mı?

 19. m.ali demiş ki:
  4 February 2007, 1:09 pm

  Bir önceki mesajımla ilgili cevap bekliyorum, dreamhosttan kredi kartıyla alışveriy yapamıyoruz arkadaşlar. dreamhost google chekout kullanıyor ve yönlendirdiği listede tüm ülkeler varken türkiye yok. google hesabınıza girip kredi kartı bilgilerinizi türkiye ile güncelleyip ödeme işlemini öyle yapmaya kalktığınızda ise karşınıza “Dreamhost Türkiye’den ödeme kabul etmiyor” ibaresi çıkıyor. Bu sorunu aşabilen var mı acba ya da başka bir host önerisi olan?
  Teşekkürler.

 20. ali demiş ki:
  4 February 2007, 1:17 pm

  Konuyu burada da tartışıyoruz, beklemek yerine sizde DreamHost’a yazabilirsiniz.

 21. BigadicMania demiş ki:
  9 February 2007, 8:50 pm

  Slm ben bişi soracaktım dreamhostla ilgili olduğu için buraya yazayım dedim ben htacces dosyası oluşturamıyorum bide magic_quotes_gpc ayarını nasıl değiştirebilirim(joomla yukleyeceğimde) senden başkada dreamhostla bilgi aldığım biyer yok (bu arada hostu senın tavsiyen sayesinde aldım çok memnunun inşallah bu sorunuda halledicem)

 22. ali demiş ki:
  9 February 2007, 9:46 pm

  DreamHost’dan memnun olduğunuza sevindim :) Yardım etmek isterim ama Joomla kullanmadığım için sizi yanıltabilirim. Bu yüzden sorunuzu Joomla forumlarına ya da DreamHost destek ekibine yöneltmeniz daha doğru olacaktır.

  Not: Unutmadan, DreamHost yönetim panelinizden Joomla’yı tek tıklama ile kırabileceğinizi biliyorsunuz değil mi? ;)

 23. BigadicMania demiş ki:
  10 February 2007, 12:55 am

  Biliyorumda işte joomla türkiyedeki sürüm tamamen türkçe :-) bide ole denim çok sağol

 24. oğuz demiş ki:
  4 March 2007, 11:50 pm

  yaf bunlar niye cpanel kullandırtmıyolar bi anlamadım gitti nasıl kullanacğız bu dreamhost panelini :)

  google checkout ta Türkmenistan ve postakoduna 744000 yazarak ödedim yarım saat sonra açıldı hesap..

  ingilizcem olmadan nasıl anlayacağam bu panel i bilmiyorum..

 25. eryigitm demiş ki:
  31 July 2009, 1:29 am

  dreamhostta acılan dns lere kullanıcı atamak ve o kullanıcı sadece kendine acılan dns adları ftp ve mail bilgisine erişebisin istiyorum, hesabımdaki diger alan adları ve bilgilerine erişemesin ve göremesin istiyorum, bunu nasıl gerceklestirebiliriz. sagolun….

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>