Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Blog’unuz içi blog servisiniz tarafından sunulan şablonları kullanmak, hemen herkes aynı şablonları kullandığı için sıkıcı olabilir. Örneğin servis olarak Blogger kullanıyorsanız, aslında pek çok seçenek varmış gibi görünse de, alternatif şablonların birbirinden çoğu kez sadece renk farkları ile ayrıldığı dikkatinizi çekmiştir.

Aşağıdaki adreslerde Blogger için farklı şablonlar bulabilirsiniz;

 • http://blogger-templates.blogspot.com/ ; Blogger için en geniş şablon arşivi burada. Oldukça çekici şablonlara sahip, fakat yazarın da belirttiği gibi, bazı şablonlarda yorum ekleme kısımları ile ilgili sorunlar var. Onun için şablonunuzu seçerken açıklamaları mutlaka okuyun. Şablonlar dışında da ipuçları veriliyor.
 • http://blogtemplates.noipo.org/ ; Burada da, üstteki seçenekteki kadar çok alternatife sahip olmasa da, ilginç tasarımlara sahip şablonlar bulabilirsiniz.
 • http://blogstyles.com/ ; Eğer sürekli iki kolonlu şablonlar kullanmaktan sıkıldıysanız çözümünüz burada. Şimdiye kadar Blogger için üç kolonlu şablon alternatifi sunan başka bir siteye rastlamadım. Aslında Movable Type için hazırlanmış bir şablonu Blogger için düzenlemişler. Sitede şablonun kodunu aldıktan sonra beğendiğiniz renk seçeneklerini içeren css bölümünü ayrıca kopyalayıp şablona yerleştirmeniz gerekiyor.
 • http://glish.com/css/blogger/ ; Burada blog yazarının hazırladığı bir tek şablon var ama ilginç olması açısından ona da bakmakta fayda var. Bu şablon sayesinde ziyaretçilerinizin sizi her ziyaret edişlerinde onları farklı renk düzeni ile karşılayabilirsiniz. Ayrıca okuyuculara yazının boyutunu ve fontunu dinamik olarak değiştirme seçeneği de veriliyor. Kesinlikle ilginç bir şablon.

“Blog’unuzu tasarım şablonları ile çekici hale getirin” başlıklı yazıya 16 yorum yapılmış

 1. cezalı kişi demiş ki:
  28 November 2005, 6:55 am

  slm güzel bir çalışma olmuş henüz tüm siteyi gezmedim önce terimler sözlüğünden faydalandım. teşekkürler.
  bi de sorum var bu şablonları kendimiz de hazırlayabiliyormuyuz? mesela dreamweaver gibi bi programda.

  bu arada geniş manasıyla “blog” kavramıyla bikaç saat önce tanıştım bi hoşgeldin yok mu:)

 2. ali demiş ki:
  28 November 2005, 4:00 pm

  Hoşgeldiniz :)

  Tabii ki kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bunun için genel HTML ve CSS bilgisi yanında blog servisinizin kullandığı yazılımda bulunan şablon etiketlerini de bilmeniz gerekiyor. Blogger için buraya bakabilirsiniz.

 3. emin demiş ki:
  7 February 2006, 8:08 pm

  ben bunu blogumun html bölümüne kaydedicem ama eski yazılarımı nasıl yeni şablona koycam.lütfen yardım

 4. ali demiş ki:
  7 February 2006, 11:53 pm

  Emin bey,

  Genellikle blog paltformları tasarım şablonları içersine yerleştirlen, kendilerine özgü bazı etiketler aracılığı ile sizi bu dertten kurtarıyorlar. Yani, blogunuza yeni bir şablon yüklediğinizde eski yazılarınızı tekrar girmek zorunda kalmıyorsunuz.

  Burada şunu hatırlatmam gerek, söz konusu bu özel etiketler her blog yazılımında farklılık gösterdiği için, bir blog platformu için hazırlanmış şablon diğerinde çalışmıyor (örneğin; Blogger için hazırlanan bir şablonu Blogcu’ya yükleyemiyorsunuz).

  Siz hangi servisi kullanıyorsunuz?

 5. emin demiş ki:
  8 February 2006, 5:09 pm

  blogcu.com servisini kullanıyorum

 6. ali demiş ki:
  8 February 2006, 6:32 pm

  Burada listelediğim şablonlar Blogger için, dolayısı ile doğrudan Blogcu’ya yükleyerek kullanamazsınız.

  Henüz Blogcu için şablon yayınlayan bir siteye rastlamadım, ama yeni şablon bulabilmeniz konusunda şöyle bir ipucu verebilirim;

  Kullandığınız bu servis Bloghoster adlı bir yazılım ile çalışmakta. Google’da yapacağınız aramalar ile değişik şablon kaynaklarına ulaşabileceğinizi düşünüyorum. Hatta bu yazılımı kullanan diğer servislere bir bakabilir ve orada bulunan şablonları Blogcu’ya transfer etmeyi de düşünebilirsiniz. Türkçe blog servislerinin bir çoğu Bloghoster kullanıyor, listesine buradan ulaşabilirsiniz.

 7. davut demiş ki:
  27 April 2006, 6:04 pm

  çok teşekkür ederim

 8. crumblepie demiş ki:
  7 May 2006, 11:11 pm

  Merhaba, ben uzun bir suredir sablonlar desenliyorum, ve daha yeni blogcu.com’u kesfettim. Bu kadar cok Turkun blogu oldugunu bilmiyordum. Eger bir sablon satin almak isterseniz, benim sitem http://gussyup.blogspot.com ‘a ugrayabilirsiniz. Formlari isterseniz Turkce ile doldurabilirsiniz. Simdilik Blogger ve BlogCharm sablonlari desenliyorum, ama belki yakinda Blogcu icin de desenlemeye baslarim. Iyi gunler! :)

 9. Pardus007 demiş ki:
  18 December 2006, 3:03 am

  blogger ve wordpress için heryerde şablonlar var ama bunu “blogcu.com” için söylemek zor. Bir şablon bulacaksınız onu fazlalıklardan arındırıp blogcuya entegre edeceksiniz. Çoğumuz için zor ve vakit alıcı bir iş. Bende bu eksikliği görerek ücretsiz olarak dağıtılan şablonları blogcuya entegre ediyorum.Kendi tasarımlarımda olacak şimdlik bir kaç tane yaptım.

  http://pardus007.blogcu.com/1529422/
  http://pardus007.blogcu.com/1473553/

  bu linkleri kullanarak ulaşabilirsiniz.
  devamıda gelecek….

 10. can demiş ki:
  20 February 2007, 3:13 am

  slmlar

  2.linkten bir şablon indirdim, fakat bir türlü bloguma koyamadım.XML ile ilgili bir sorun yaratıyo.bunu nasıl çözebilirim ? teşkkür edrm.

 11. selim demiş ki:
  1 May 2007, 5:18 pm

  slm…

  Linklerniz oldukca yararlı. Yalnız benim bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. Ben blogda menüler (resim, sayac, fıkra menüsü bunun gbi.. ) ekliyorum fakat hep sola dayalı olusuyor oysa ben, bazılarını ortalamak bazılarınıda yan yana koymak istiyorum bunu kodlar üzerinde nasıl uygulıcam? Bana bi yardım edermisiniz? Şimdiden teşekkürler..

 12. egemavisi demiş ki:
  16 November 2007, 3:33 pm

  Teşekkürler. Çok hoş şablonlar buldum sayenizde. İş biraz da HTML öğrenmeye kaldı. :)

 13. aysenur demiş ki:
  15 December 2008, 5:22 pm

  Merhaba. Burdaki şablonlardan birini kendi bloguma uyguladım fakat bir sorunum var. Eski blogger şablonunda adres ve şifre yazdığım yeri bulamıyorum. Bloguma nasıl giriş yapacağım?yardımcı olursanız sevinirim…

 14. nursen demiş ki:
  14 May 2009, 2:12 pm

  merhabalar,ben çok acemice bir blog yapmaya çalışıyorum ve ingilizce kusurlu olduğum içinde blogger ın yardım menüsünü kullanamıyorum.Sitenizi yeni keşfettim önce terimlerden başladım ama önce bir şablon beğendim onu kendi bloğuma nasıl yerleştireceğimi bilemedim.Sitenizi incelerken gördümki bu iş zannettiğim kadar kolay diil :))

 15. ZaLiM demiş ki:
  3 July 2009, 9:10 am

  Şablon Konusunda Seçeneklerimizi arttırdığınız için teşekkürler

 16. konya web tasarım demiş ki:
  8 July 2013, 9:58 am

  Hepsi birbirinden güzel çok teşekkür ederim

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>