Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Bu sıralar hemen her blog’da ShoutBox’a rastlamak mümkün. Bence blog mantığına ters bir araç olsa ve birçok site şablonu ile uyumluluk göstermeyip çirkinlik yaratsa da blog sahipleri arasında popülerliği var. Belki, etkileşimli bir blog oluşturmak için kullanışlı bir araç olarak düşünülebilir, ama bunun için de insanın kendini biraz zorlaması gerek :)

CBOX

CBOXCBOX sitesini ziyaret ederek kendinize bir üyelik oluşturup siteniz için bir ShoutBox hazırlayabilirsiniz. Sitede biri ücretli (ayda 2$) diğer ücretsiz iki üyelik alternatifi var. Ücretli üyeliğin avantajları arasında daha yüksek mesaj kapasitesi, mesajların arşivlenmesi, sayaç ve reklamsız içerik sayılabilir. Bence ücretsiz üye olmanızda fayda var çünkü büyük ihtimalle çabuk sıkılacaksınız :D
Üyeliğinizin hemen ardından blog’unuz için ShoutBox kodunu oluşturacağınız sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Kod renk, boyut gibi seçenekler için yeterli esnekliği sağlıyor. Kodu hazırladıktan sonra kopyalarak blog’unuzda durmasını istediğiniz yere yapıştırmanız yeterli.

My Shout Box

My Shout BoxMy Shout Box sitesi de blog’unuz için ShoutBox edinebileceğiniz diğer bir seçenek. Bu seçenek sadece ücretsiz (reklam destekli) üyelik sunuyor ve diğerinden farklı olarak pop-up şeklinde açılan ShoutBox’lar da oluşturabilmenize olanak veriyor. Üyeliğinizin hemen ardından ulaşabileceğiniz yetkili kullanıcı bölümünden “code generator” a tıklayarak siteniz için gerekli kodu oluşturabilir ve blog’unuzda durmasını istediğiniz yere ekleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

“Blog’unuza ShoutBox ekleyin” başlıklı yazıya 1 yorum yapılmış

  1. Emre demiş ki:
    22 May 2007, 5:02 am

    My Shout Box ücretsiz arşiv desteği de veriyor :)

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>