Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Nature en önemli 50 bilimsel içerikli blogun bir listesini oluşturmuş. Ayrıca bilim adamları tarafından yazılan bu bloglardan 5 tanesinin küçük birer incelemesine de yer vermişler. Steve Rubel’in haberinde bilimsel blogların bireylerden daha çok bilim adamlarından oluşan gruplarca yazıldığına, bu bloglardan Pharyngula‘nın 2277 link ile Technorati’de 179. sırada bulunuşuna ve Nature’ın listesindeki 50 blogun 22 sinin scienceblogs.com altında yayın yapıyor oluşuna da dikkat çekiliyor.

Bu arada daha önce farketmemişim, Nature da podcast’a başlamış!

“Zirvedeki bilimsel bloglar” başlıklı yazıya 4 yorum yapılmış

 1. Serkan demiş ki:
  12 July 2006, 12:22 am

  Teşekkürler.
  Özellikle de Nature Posdcast’ı ile ilgili kısım için. Epeyce de yayın yapılmış zaten. Trafik limiti zararlısı Berkeley’in ardından sıra Nature’da. Tabi henüz sıra gelmedi MIT’e.

  Umarım bir gün Türkçe bilimsel blog okuma fırsatımız da olur.

 2. ali demiş ki:
  15 July 2006, 8:36 pm

  Umarım bir gün Türkçe bilimsel blog okuma fırsatımız da olur.

  Umarım :)

 3. Oğuzhan demiş ki:
  27 July 2006, 9:28 pm

  Şu günlerde ilk kişisel blog çalışmama başlıyorum, 10 gün içinde hazırlıkları tamamlamayı ve domain’imi satın alıp başlamayı düşünüyorum, uzun süre onun üstüne eğildikten sonra eğer bu işi başarabilirsem güzel bir girişim fırsatı olurdu.. Keşke daha önce girseymişim şu blog dünyasına diyorum :)
  Gerçi yeni nesillerin bilmiden çok magazin ve mafyaya merak sardığı bi zamanda bu alanda bloglar ne kadar tutunur bilmiyorum..

 4. user demiş ki:
  24 January 2009, 6:47 pm

  Turkce bilim hakinda yazilarin ciktigi bir blog:

  http://sayilarvekuramlar.blogspot.com/search/label/bilim

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>