Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Yahoo! Blog SearchGeçen hafta faaliyete geçmesi beklenen Yahoo! blog arama hizmeti bu hafta devreye girdi. Yahoo!, Google’dan farklı olarak blog arama hizmeti için ayrı bir arama motoru hazırlamak yerine, blog arama servisini haber arama servisi ile birleştirmiş. Yahoo! haber arama servisinde bir arama yapıldığında bloglar içinde de arama yapılıyor ve blog sonuçlarına, ekran görüntüsünde de görülebileceği gibi, yan kısımda yer veriliyor. Dave Winer’a göre (kendisi dünyadaki ilk blogcudur) Yahoo! blog arama için çocuklara göre bir bölüm oluşturmak yerine onları büyük haber siteleri ile birlikte indeksleyerek iyi bir iş yapmış olsa da, ben arama sonuç sayfasının yanında “sponsor bağlantılar” izlenimi veren bir kolon içerisinde “bir de bunlar var” şeklindeki bir sunum şeklini pek beğenmedim.

Yahoo!’ya göre bu servisle yapılacak aramalarda My Yahoo ile takip edilen 750.000 blog ve flickr’daki fotoğraflara ulaşabilmek mümkün.

Kaynaklar;

“Yahoo!’dan blog arama servisi” başlıklı yazıya henüz yorum yapılmamış

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>