Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Son günlerde yoğun biçimde sploglar’dan (*) bahsedilir oldu. Özellikle Technorati’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı dönem raporu ile ön plana çıkan ve Google’ın blog servisi Blogger üzerinde büyük ölçüde yayıldığı tespit edilen bu sploglar şu an gündemi oluşturuyorlar. Google, Blogger üzerindeki bu sorunlu duruma çözüm üretmek için çabalayıp duruyor ama kimi zaman başarısızlığından kimi zamanda sundukları çözümün yeni sorunlar oluşturduğundan bahsediliyor. Duruma karşı çözüm üretemedikleri için eleştirilere maruz kalan Blogger yetkilileri, geçtiğimiz Pazartesi günü 13.000 blog‘u spam oluşturdukları gerekçesi ile sildiklerini açıklasalar da, üzerlerine yönlendirilen ağır eleştirilerden (bkz. Blog Maverick, Scripting.com ve Chris Prillo) kesin bir çözüm oluşturana kadar kurtulamayacaklarmış gibi görünüyor.

(*) Splog (spam + blog); diğer sitelerin, blogların propagandasını yapmak ve arama motorlarının sonuçlarını yanıltmak için oluşturulmuş, çoğu zaman çalıntı ve sahte içerikle birlikte birçok bağlantı barındıran spam blogları.

“Splog’ların önüne geçilemiyor” başlıklı yazıya henüz yorum yapılmamış

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>