Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Bloglar Alemi “Haftanın Blogu” bölümünde, övgü dolu bir yazı ile Acemi Blogcu‘ya yer vermiş, onur duydum. Serdar bey başta olmak üzere tüm Bloglar Alemi ekibine teşekkür ederim.

“Haftanın blogu!” başlıklı yazıya 9 yorum yapılmış

 1. Hasan demiş ki:
  3 April 2006, 5:53 pm

  Yerinde, gerekli bir ödül. Tebrikler!
  Ziyaretçiler olarak biz de acaba, yılın blogu mu seçsek? :)

 2. Hus demiş ki:
  5 April 2006, 6:02 pm

  Ovguleri hakkediyor. Severek takip ediyorum.

 3. weblogum demiş ki:
  6 April 2006, 11:11 am

  Acemiblocunun geniş içeriği var benimde takip ettiğim siteler arasında.

 4. ali demiş ki:
  6 April 2006, 11:51 am

  Görüşleriniz için çok teşekkürler. Oluşturduğum içerik şu sıralar başıma bela olmuş durumda :)

  Şimdi bunları başka bir platforma aktarırken yazdığım yaklaşık 180 ayrı yazının herbiri yeniden düzenlenecek metinler olarak karşıma duruyor.

  Siz siz olun eğer ücretsiz bir sunucu üzerinde yayın yapıyorsanız ve planlarınız arasında birgün kendi sunucunuz / alan adınız üzerinde yayın yapmak varsa, bir dakika bile beklemeyin. Ücretsiz sunucu üzerinde geçireceğiniz her gün daha sonra bu planınızı gerçekleştirirken yeni bir sancı olarak karşınıza çıkacaktır :)

 5. oky demiş ki:
  8 April 2006, 9:38 am

  ne gibi düzenlemeler? ben de aynı problemi tasarım değiştirirken yaşıyorum. mesela 500px genişlikte bir fotoğraf yollamışsam vakti zamanında, yeni tasarımda da 500px den daha dar metin alanı kullanmak istiyorsam, haliyle problem oluyor. bu gibi şeyler mi? :)

 6. ali demiş ki:
  8 April 2006, 9:40 am

  Blogger’dan WordPress’e geçişten sonra;

  – Gönderilerde bazı kodlama hataları meydana gelebiliyor, sadece bazı noktalarda tasarımı bozduğu için değil, aynı zamanda geçerli XHTML kodu oluşturmanıza da izin vermediği için bunların hepsini tek tek uzaklaştırmanız gerekiyor.
  – Grafik dosyaları da ayrı bir sorun, dediğiniz gibi boyutlar sorun yaratabiliyor ve css bilgilerini yeniden düzenlemeniz gerekebiliyor.
  – Yazarken daha önceki yazılarınıza yaptığınız tüm atıfları da yeniden düzenlemeniz gerekiyor çünkü hepsi hala eski blogunuzu gösteriyor.

  Şimdilik karşılaştıklarım bunlar. Tabii bir de her gönderileri kategorilere ayırmak ve eğer istiyorsanız Technorati etiketleri eklemek için de her birisi ile uğraşmanız gerekiyor.

 7. aliusta demiş ki:
  16 April 2006, 10:19 pm

  bence her şeye sıfırdan baslamak daha mantıklı oluyor bu geçişlerde :)

  tecrübeyle sabittir, hayırlı olsun wordpress :)

 8. ali demiş ki:
  16 April 2006, 10:32 pm

  Mantıklı mı bilmiyorum ama kesinlikle daha kolay olurdu :) Ama bunu yapmasaydım bu kadar keyif almazdım wp’den. Şimdi birçok şey öğrendim wp hakkında ve bunların hepsi yazacak materyaller olarak benliğimde.

  Daha henüz geçiş sürecndeyim ama sanırım o arada sobelenmişiz size, teşekkürler :)

 9. might demiş ki:
  19 April 2006, 10:07 am

  bence doğru bir seçim olmuş. Tebrikler!

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>