Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Google, daha önce bahsettiğim, yeni başlattığı Adsense “tavsiye” programına “Firefox + Google Toolbar” propagandasını da eklemiş. Bu yeni uygulama ile programa A.B.D.’den katılan kullanıcılar isterlerse web siteleri üzerinde okurlarına Firefox ve Google Toolbar ikilisini indirip kurmalarını tavsiye ederek her indirme için 1$ kazanabiliyorlar. A.B.D. dışındaki katılımcılar bu özelliği kullanamıyorlar. Benim gibi, Firefox’dan başka tarayıcı kullanmayan ve gönüllü olarak zaten propagandasını yapan birçok Türk kullanıcı adına bu duruma üzüldüm. Sanırım Google A.B.D. dışındaki pazara pek güvenmiyor :)

Önümüzdeki günlerde IE 7‘yi yayınlamaya hazırlanan Microsoft ile Google arasındaki savaş giderek kızışacak gibi görünüyor. Olayın içine Google Toolbar’ın da dahil edilmesi Google’ın bu aracı üzerindeki büyük hedefleri olduğu fikrini de destekler nitelikte.

Kaynaklar;

“Google Firefox kullanımını yaygınlaştırmak için üste para veriyor :)” başlıklı yazıya henüz yorum yapılmamış

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>