Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Google, bir blogcuyu Blogger’daki blogu üzerinde yer verdiği MSN arama kutusu nedeni ile uyarmış. Blogger’a göre bu durum kullanım şartnamesini ihlal ediyormuş. Eğer siz de blogspot blogunuz üzerinde MSN arama kutusuna yer veriyorsanız dikkat edin, çünkü artık söz konusu bloga ulaşılamıyor :)

Kesinlikle gördüğüm en saçma uygulamalardan birisi.

Kaynak;

“Blogger ve MSN arama kutusu” başlıklı yazıya 4 yorum yapılmış

 1. ELOY demiş ki:
  19 March 2006, 10:49 am

  bildiğim kadarıyla ilk çıkışma bu googledan msne karşı hı?

 2. ali demiş ki:
  19 March 2006, 10:57 am

  Aslında uzun süredir araları bozuk Redmond camiası ile Google’ın. Daha önce de bir iki olay yaşanmıştı çekişme anlamıda, ama hiç birisi bu kadar saçma değildi herhalde :)

  Gerçi MSN Search’i işe yarar bulup kullanan ve bunda ısrarcı olan insanların mantığını da anlamıyorum ben :)

 3. aZRa demiş ki:
  20 March 2006, 10:27 pm

  Google’ın ‘No Msn Search Box on Blogger’ mantığı aslında çok mantıklı. Ha kezâ aynı şekilde olası bir durumda Microsoft’un ‘No Google Search Box on My Spaces’ demesi de.

  Zaten daha 5 ay önce Slikon Vadisinden 4 milyar dolar kârla çıkan Google yetkilileri imâ yoluyla da olsa, Microsoft’a savaş ilân etmişlerdi.

  Yine de illâ Google’ı karşınıza alacaksanız Yahoo!’yu kullanmak daha mantıklı olabilir. Zira Altavista tamamen, Msn ise kısmen Yahoo! verilerini kullanıyor. Ayrıca Yahoo!’nun sonuçları daha kabarık ve ‘revisit’leri de daha sık.

 4. MADA demiş ki:
  21 March 2006, 12:31 pm

  Oyyy oy oyyyy:
  Ne diyelim her ne kadar etraf sanal zırhlarla çevrilmişte olsa burası gerçek dünya!!!!!!!

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>