Twitter'da takip et
Ana Sayfa

Blog Herald’da yayınlanan bir haberde bir Microsoft yetkilisinin sunucu sorunlarından bahsettiği yazısında, MSN Spaces üzerindeki blog sayısının 27 milyona ve aktif kullanıcı sayısının da 7.6 milyona ulaştığını vurguladığından bahsediliyor. Yine habere göre Microsoft’un blog servisi MSN Spaces, her birisinin 40’ar milyon blog’a sahip olduğu düşünülen, Xanga ve MySpace‘den sonra üçüncü sırada bulunuyor.

Sizi bilmem ama, tüm bu bilgilere ilaveten yaklaşık 20 milyon blog barındırdığı tahmin edilen Blogger gibi bir servis varken ve Technorati (şu an itibari ile) 22.6 milyon blog’dan bahsederken bu rakamlar bana biraz abartılı geliyor :) En azından aktif blogcuların sayısının belirtilenden çok daha az olması gerektiğine inanıyorum.

“MSN Spaces 27 milyon blog ve 7.6 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı” başlıklı yazıya 1 yorum yapılmış

  1. TuLûAt Blogspot demiş ki:
    8 December 2005, 5:06 pm

    myspace gibi bir çok şeyi vitrine koyan; kıyısında, köşesinde bir blog adı geçen yerlerin bizim bilmem kaç milyonu aktif blogumuz var demeleri blog’u ne kadar çok ‘dejenere’ ediyor, içini sıyırıp atıyor. Bir çeşit chat’den hiç farkları yok. Sırf bu nedenlerle Blogcu.com’daki “arkadaşlarım listesi” uygulamasına karşı çıkıyorum.

    Blogcu TuLûAt

Görüşünüzü bildirin

XHTML: Bu etiketleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>